Zakończenie rundy jesiennej w Prudniku.

• autor: fifarahas, 2011-11-04 10:03

Dobiega końca jesienna runda sezonu 2011/12. Na pożegnanie prudnickiej publiki, nasza drużyna zmierzy się ze strzeleckim Piastem.

Nieuchronnie, wielkimi krokami zbliża się czas piłkarskiej, zimowej przerwy. Przed naszą drużyną pozostają w tym roku już tylko trzy oficjalne spotkania. Najbliższe z nich, które rozegrane zostanie w dniu jutrzejszym przy Kolejowej, będzie zarazem ostatnią okazją do zobaczenia biało - niebieskich na "swoim podwórku". Pozostałe dwa spotkania nasza drużyna rozegra już na obcym terenie tj. 12 listopada w Otmuchowie z drużyną Czarnych oraz 19 listopada w Głuchołazach z  tamtejszą Unią. Wracając jednak do jutrzejszego spotkania, jak pokazuje ligowa tabela, będzie ono w dużej mierze rozstrzygnięciem kwestii - która drużyna ( Pogoń czy Piast ) zakończy rundę na lepszej lokacie. Na chwilę obecną drużyna Piasta zgromadziła jedynie 3 punkty mniej aniżeli nasza Pogoń, lecz ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie ze Skalnikiem Gracze. Z kolei Pogoń, po okresie lekkiego kryzysu związanego głównie z brakiem skuteczności w ofensywie, na pewno będzie chciała nieco "wyśrubowac" swój punktowy dorobek, który już teraz jest lepszy od całego dorobku w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu. Przypomnę że w swym debiutanckim występie w 4 lidze, Pogoń jesienią ugrała 21 oczek, co wówczas uznane było za sukces. Obecnie szanse są nawet na 30 punktów, których zdobycie pozwoliło by ulokować się Pogoni w ścisłej ligowej czołówce. Nikt jednak punktów za darmo nam nie odda i trzeba będzie o nie mocno powalczyć. Już jutro, sympatycy Pogoni będą mieli okazję do obserwacji i kibicowskiego wsparcia swej drużyny, w starciu z mocną drużyna strzeleckiego Piasta. W rozmowach z naszymi zawodnikami, padały z ich ust deklaracje że Piast z Prudnika z kompletem punktów nie wyjedzie, co pozwala mieć nadzieje na emocjonujące i stojące na dobrym poziomie spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Pogoni do licznego stawienia się na stadionie!

Pogoń Prudnik - Czarni Otmuchów