Juniorzy błysnęli formą, Koksownik Zdzieszowice na kolanach.

• autor: fifarahas, 2011-10-30 20:28

Po wielu kolejkach posuchy, doczekaliśmy się w końcu meczu, który tchnął nutę optymizmu w kwestii dalszych występów naszych juniorów w gronie pierwszoligowców. Pogoń - Koksownik 6-2!

Pierwsza połowa nie zapowiadała "demolki" dużo wyżej notowanego rywala. Jej przebieg był dość typowy w wykonaniu naszej drużyny. We wcześniejszych kolejkach nasi młodzieżowcy, nie odstawali bowiem  poziomem od rywali, jednak swoich sytuacji nie potrafili wykorzystywać, a na domiar złego tracili zwykle "głupie" bramki - często w końcówkach. Tak też było i dzisiaj, gdy po w sumie dobrej i napawającej optymizmem pierwszej odsłonie, drużyna dostała "gola do szatni". Taki obrót sprawy, nieco zniesmaczył zgromadzonych na trybunach kibiców, którzy to zaczęli powątpiewać w korzystny wynik końcowy.  Po wznowieniu gry, Pogoń potrafiła bardzo szybko odpowiedzieć, co wyraźnie dodało jej skrzydeł. Każda kolejna bramka powodowała lepszą grę, wobec której rywale pozostawali coraz to bardziej bezradni. Po czerwonej kartce dla jednego z zawodników Koksownika, Pogoń już wyraźnie "rządziła i dzieliła" na boisku i tylko słabszej dyspozycji najlepszego strzelca drużyny - Maćka Cieśli rywale zawdzięczają jednocyfrową ilość straconych bramek. Należy także oddać honor bramkarzowi przyjezdnych, który w 2-3 sytuacjach "wyciągnął setki". Międzyczasie rywal zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, po dobrze egzekwowanym rzucie karnym. Wcześniej po naszej stronie, takową okazję zaprzepaścił Damian Leśniowski. Druga połowa spowodowała że nikt ze zgromadzonych nie żałował przedpołudniowego przybycia na "Kolejową" gdyż to co zaprezentowali w niej nasi juniorzy, to jest to, po co przychodzi się na piłkarskie stadiony czyli: walka, piękne akcje, bramki i finalnie zwycięstwo. Zwycięstwo, które jak wspomniałem na wstępie, pozwala z większym optymizmem patrzeć na kolejne występy. Być może uzyskany dziś rezultat, będzie momentem przełomowym tej drużyny, której problemem był chyba brak wiary w swoje możliwości ... jak pokazała druga połowa dzisiejszego meczu - niemałe.

Pogoń Prudnik - Koksownik Zdzieszowice  - 6-2

Pogoń: Jakubiak Michał - Dziwisz Mateusz (K), Gemza Marcin, Leśniowski Damian, Olszewski Kacper, Pańczyk Paweł, Kurmański Marcin ( 46' Kubatek Mateusz), Ryguc Kamil ( 70' Bogucki Daniel), Banasik Szymon, Cieśla Maciej ( 85' Szymski Damian), Kurpet Krystian

Bramki: 2x Kubatek, 2x Ryguc, Kurpet, Bogucki

Galeria z meczu z Koksownikiem