Juniorzy starsi - wyjść na prostą.

• autor: fifarahas, 2011-09-28 14:13

Za nami osiem ligowych kolejek, a w drużynie, mimo sugerującego pewien stan nazwiska trenera -  wciąż wesoło nie jest. Jednak póki co, pojawiły się nadzieje na lepsze wyniki.

Za nami osiem kolejek opolskiej pierwszej ligi juniorów, nadchodzi zatem czas na pierwsze wnioski. Już przed sezonem zanosiło się że nasza młoda drużyna skazana będzie na "zażarta" walkę o utrzymanie ligowego bytu. Zamieszanie na linii klub - trener, w rezultacie  odejście jego i kilku istotnych zawodników tylko te pesymistyczne prognozy potęgowało. Niemalże w ostatniej chwili,  klub zdecydował się na dość niespodziewaną nominacje na stanowisko trenera drużyny juniorskiej. Jak wszyscy wiemy, propozycję otrzymał Paweł Wesołowski - filar defensywy drużyny seniorskiej, który wyzwanie postanowił podjąć, mimo że krok ten wówczas można by określić mianem "wkładania głowy w paszcze lwa".  Początek ligi tylko potwierdził wcześniejsze obawy. Zespół na "dzień dobry" doznał wysokiej porażki z drużyną z Ozimka, a w następnych kolejkach musiał uznawać wyższość solidnych drużyn z Gogolina, Kluczborka, Opola oraz Olesna u siebie, z którym to była szansa chociażby na remis. Jedyne jak do tej pory punkty, udało się wywalczyć z najsłabszą jak na razie Odrą Koźle, wygrywając u siebie aż 4-0. Warto dodać że z 7 rozegranych meczy, juniorska Pogoń tylko 2 rozegrała w Prudniku.  W ostatniej kolejce, nasza drużyna gościła na terenie słynącej z bardzo dobrej pracy z młodzieżą Pomologi Prószków, która póki co spisuje się poniżej oczekiwań. Prószkowian lekceważyć jednak nie należało. Nasza drużyna mimo dobrej i ambitnej gry, nie zdołała niestety  "urwać" choćby punktu. Trzeba jednak przyznać że z meczu na mecz, gra naszych juniorów coraz bardziej "się klei" i można mieć nadzieje że w najbliższym czasie uda się jej wyjść z przysłowiowego dołka. Terminarz na najbliższe kolejki co prawda nie jest zbyt łaskawy. Już w sobotę do Prudnika przyjedzie wicelider - Rodło Opole, ale ewentualny sukces z takim rywalem z pewnością wpłynął by bardzo korzystnie na morale naszej młodej drużyny i mógłby stanowić punkt zwrotny w osiąganych wynikach. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 1 października o godz 11.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na " Kolejową".

Dotychczasowe wyniki naszej drużyny

Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik -  3-0

MKS Gogolin - Pogoń Prudnik -  1-0

MKS Kluczbork - Pogoń Prudnik -  2-0

Pogoń Prudnik - OKS Olesno -  1-2

Odra Opole - Pogoń Prudnik -  4-0

Pogoń Prudnik - Odra Koźle -  4-0

Pomologia Prószków - Pogoń Prudnik -  2-1

W ostatnim meczu z pruszkowską Pomologią, nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Jakubiak - Kubatek ,Dziwisz, Gemza, Olszewski - Kurpet ( 75'Sosnowski ) ,Leśniowski,Ryguc ( 65'Stokłosa ) Kurmański - Cieśla,Ernst.

Zdobywcą bramki w 25' Cieśla po podaniu Leśniewskiego.

Warto wspomnieć iż Maciek Cieśla jest autorem aż 5 bramek dla naszej drużyny.

Galeria  z meczu w Prószkowie

Zalany Stadion 15.04.2010