Pierwszy sparing za nami. Kłosowski ratuje remis.

• autor: fifarahas, 2011-07-16 20:59

Drużyna Pogoni,  w swym pierwszym meczu po przerwie letniej, zremisowała z Unią Tułowice 1-1.

Remis z drużyną z Tułowic wstydu nie przynosi. Mając na uwadze iż było to dopiero pierwsze spotkanie po przerwie letniej, a do tej pory drużyna odbyła raptem dwa treningi, można by wręcz rzec że było przyzwoicie.

Do meczu przystąpiło 15 zawodników, w tym 4 nowe twarze które trener Sierakowski będzie próbował wkomponować w szeroką kadrę naszej drużyny. Oto ich personalia: Przemysław Szkolnicki, Paweł Bar, Kacper Serafin ( cała trójka reprezentowała ostatnio LZS Dębowiec ) oraz Rafał Werner, który grywał w drużynie juniorskiej Odry Opole. Nie zabrakło także kilku absencji. Nie wszyscy bowiem zdążyli wrócić z letniego wypoczynku, niektórzy dorabiają za granicą. Dotychczasowy czołowy obrońca Paweł Wesołowski obserwował kolegów z trybun, gdyż odczuwa jeszcze skutki odniesionej w ostatnich kolejkach ubiegłego sezonu ciężkiej kontuzji, jednak jak zapewnił nas w rozmowie - trenuje i z jego zdrowiem i formą powinno być coraz lepiej. Ponadto w meczu nie wystąpili napastnik  Łukasz Mazur, który ostatnio był testowany przez opolską Odrę, jednak z naszych informacji wynika iż w dzisiejszym jej sparingu nie wystąpił. Czyżby jakiś inny kierunek? Pożyjemy zobaczymy. O dalszych roszadach kadrowych będziemy informować.

Wracając do meczu - ciężko na tym etapie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Na pewno zawodnicy wyglądali całkiem nieźle pod względem motorycznym. Na przestrzeni całego spotkania bardzo ciekawie zaprezentowali się nasi środkowi pomocnicy tj. Olejnik a zwłaszcza Kłosowski, który był dziś chyba najlepszy na boisku i to nie dlatego że strzelił wyrównującą bramkę. Bramka dla gości padła po indywidualnym błędzie naszego obrońcy Grzegorza Pietruszki, który dał się ograć na wysokości pola karnego, po czym zawodnik gości został "sam na sam" z naszym bramkarzem i szansy nie zmarnował. Widoczne było brak zgrania nowych zawodników z resztą ekipy oraz ich braki taktyczne. Kilka naprawdę dobrych sytuacji nasi zawodnicy niestety zmarnowali. Wyrównującą bramkę udało się zdobyć w ostatnich minutach meczu. Po rzucie rożnym, piłkę do bramki skierował Kłosowski.

Na temat kolejnych spotkań sparingowych będziemy na bieżąco informować w kolejnych newsach.

Pogoń Prudnik - Unia Tułowice 1-1 (0-0)