Remis na zakończenie sezonu.

• autor: fifarahas, 2011-06-20 12:48

Na zakończenie ligowego sezonu 2010 / 2011 prudnicka Pogoń zremisowała z zdegradowanym już kilka kolejek w stecz, GKS Grodków 0-0.

Naszemu ostatniemu przeciwnikowi, wbrew przedmeczowym wątpliwościom , udało się skompletować meczowy skład. Mało tego, drużyna GKS, ponad podstawowa jedenastkę, miała w odwodzie jeszcze jednego rezerwowego, co wobec choćby przedostatniej kolejki w Kotorzu, gdzie grali w "10-kę" należy uznać za sukces. Jak się później okazało, samo skompletowanie ekipy na mecz, to nie był jedyny sukces GKS - u tego dnia. Grodkowianom udało się bowiem "urwać" punkt , znakomicie spisującej się w rundzie wiosennej Pogoni Prudnik. Należy dodać, że niewiele brakowało aby ligowy " outside'r " sprawił jeszcze większą niespodziankę, w postaci zwycięstwa z Pogonią. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania, przed dogodną sytuacją stanął napastnik gospodarzy - Szylar, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Czerwińskim, który bardzo dobrze zastąpił w meczu Tomasza Roskosza.  Na przestrzeni całego spotkania, swoje szanse mieli także biało - niebiescy, którzy byli stroną przeważającą. Najlepsze sytuacje zmarnowali: Masternak, trafiając w słupek oraz Mazur który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Mimo małej wpadki, bo chyba za taką należy uznać remis z ostatnim w tabeli GKS, ogólna postawa w całej rundzie w wykonaniu prudniczan jest bardzo na plus. Nasza drużyna już w pierwszym, debiutanckim sezonie w IV lidze, wyrobiła sobie markę mocnego, nieprzewidywalnego "średniaka" z którym każdy musi się liczyć. Przed nami przerwa letnia, w której bacznie będziemy przyglądać się wszelkim ruchom kadrowym. Nieoficjalnie wiemy iż władze klubu nie zamierzają spocząć na laurach i myślą nad wzmocnieniami oraz utrzymaniem obecnego stanu posiadania. Kwestia dotyczy także, mającego ogromne poparcie wśród kibiców, trenera. Co z tego wyjdzie? Jak zwykle pokaże czas. O wszelkich ruchach będziemy informować. W najbliższym czasie opublikujemy także pierwsze podsumowania minionego sezonu.

Oto skład z meczu z GKS Grodków.

Czerwiński - Wicher, Pietruszka, Janicki, Kostrzewa ( 46. Wójtowicz )  - Chudy ( 71. Maciuch ), Kłosowski ( 71. Perewizny ), Olejnik, Masternak - Rudzki, Rudolf ( 46. Mazur )

Sędziował: Tomasz Wąsiak

DERBY Pogoń - Racławia