Ostatnia ligowa kolejka - wyjazd do Grodkowa.

• autor: fifarahas, 2011-06-16 16:07

Niezwykle udany, debiutancki sezon w 4 lidze, przyjdzie żegnać nam w Grodkowie w meczu ze zdegradowanym już GKS.

W minioną sobotę, w swoim ostatnim w tym sezonie meczu ligowym przy Kolejowej, biało - niebiescy odprawili z kwitkiem ówczesnego lidera, drużynę TOR Dobrzeń Wielki. W ramach ostatniej kolejki ligowej, która odbędzie się w najbliższa sobotę nasza drużyna, jakby dla kontrastu, zmierzy się z obecnym outsider'em, zdegradowanym już do okręgówki - GKS Grodków.

Nasz najbliższy rywal, obecnie boryka się z kłopotami zarówno w kwestii sportowej, jak i organizacyjnej. Sportowa dyspozycja, raczej dla nikogo niespodzianką nie jest, bowiem już od początku sezonu, GKS okupował dolne rejony tabeli i typowany był jako jeden z poważniejszych kandydatów do spadku. Niepowodzenia sportowe prawdopodobnie przełożyły się na morale zawodników i ogólną atmosferę w drużynie, bowiem od kilku kolejek klub ma problemy ze skompletowaniem składu na ligę. W ubiegłą sobotę, Grodkowianie, nie zdołali już zmontować "11-ki" na wyjazdowy mecz z Silesiusem Kotórz Mały. W rezultacie drużyna zagrała mecz w "10-kę" doznając niemiłosiernego pogromu w stosunku aż 1-12. Kotorzanom pozwoliło to znacznie poprawić swoje statystyki dotyczące skuteczności. W meczu z GKS wzbogacili swój dorobek strzelecki o około 40 %.  Czy zatem Grodkowianie, zdołają się jeszcze zorganizować na ostatnią kolejkę którą rozegrają u siebie z bardzo mocną wiosną Pogonią? Na to pytanie ciężko jest dzisiaj odpowiedzieć, jednak należy brać pod uwagę scenariusz w którym zamiast pożegnalnego meczu, zobaczymy odgwizdany walkower. Obym jednak się mylił, gdyż kolejną okazję na obejrzenie "Dumy Prudnika" w meczu ligowym, będziemy mieli dopiero w połowie sierpnia. Zatem przed nami blisko 2 miesiące ligowego postu, przed którym warto "naładować akumulatory".

Ostatnią ku temu okazją będzie właśnie, wyjazdowe spotkanie z GKS Grodków, które miejmy nadzieje, zostanie rozegrane w najbliższa sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Piast - Pogoń